wall mount 13.3inch medical care android tablet pc Touch screen wifi 4G POE NFC call function for hospital clinic
| Material: | Metal |
|---|---|
| Touch Screen Type: | Capacitive Screen |
| Poe: | Yes |
| Keywords: | Medical Android Tablet PC |
| Memory Capacity: | 16GB/32GB |
| Material: | Metal |
|---|---|
| Touch Screen Type: | Capacitive Screen |
| Poe: | Yes |
| Keywords: | Medical Android Tablet PC |
| Memory Capacity: | 16GB/32GB |
| Type: | IPS |
|---|---|
| Application: | Indoor |
| Viewing Angle: | 89 /89 /89 /89 (L/R/U/D) |
| Brightness: | 350cd/m2 |
| Response Time: | 5ms |
| Size: | 15.6Inch |
|---|---|
| Processor Type: | RK3288/RK3566/RK3399/RK3568 |
| Operating System: | Android 8.1/9.0/10/11 |
| RAM: | 2/4GB |
| ROM: | 16/32GB |
| Warranty(Year): | 3-Year |
|---|---|
| After-sales Service: | Call Center And On-line Technical Support, Onsite Training And Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement, Repair, Others |
| Camera: | Front Camera, Second Webcam |
| Processor Manufacture: | Quad Core Cortex A17,1.6G,RK3288 |
| Memory Capacity: | 2GB/16GB (4+32GB Optional) |
| Size: | 13.3Inch |
|---|---|
| CPU: | RK3288 |
| Operating System: | Android 8.1/9.0/10/11 |
| RAM: | 2GB/4GB |
| ROM: | 16/32GB |
| Warranty(Year): | 2-Year |
|---|---|
| Feature: | Waterproof |
| After-sales Service: | Call Center And On-line Technical Support, Onsite Training And Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement, Repair, Others |
| Camera: | Front Camera |
| Products Status: | New |
| Size: | 14 Inch IPS Screen |
|---|---|
| Camera: | Binocular Camera |
| Processor: | Rockchip RK3288 ,RK3399 Optional |
| Touch Screen: | Capacitive Screen |
| Resolution: | 1920x1080 |
| Warranty(Year): | 3-YEAR |
|---|---|
| Drive Interface: | USB HDMI RJ45 |
| After-sales Service: | Call Center And On-line Technical Support, Onsite Training And Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement, Repair, Others |
| Camera: | Front Camera |
| Processor Manufacture: | Rockchip |
| Type: | IPS |
|---|---|
| Application: | Indoor |
| Viewing Angle: | 89 /89 /89 /89 (L/R/U/D) |
| Pixel Pitch: | 0.227mm (W) |
| Contrast Ratio: | 1000 : 1 |
| Warranty(Year): | 3-YEAR |
|---|---|
| Drive Interface: | USB HDMI RJ45 |
| After-sales Service: | Call Center And On-line Technical Support, Onsite Training And Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement, Repair, Others |
| Camera: | Front Camera |
| Processor Manufacture: | Rockchip |
| Connectivity: | Wi-Fi, Blue-tooth |
|---|---|
| Resolution: | 1280*800 |
| Nfc: | Support |
| Wifi: | 802.11b/g/n |
| Contrast Ratio: | 800:1 |
| Panel: | IPS Screen, Waterproof |
|---|---|
| Camera: | Front Camera 5.0MP |
| Display Resolution: | 1280*800 |
| Operating System: | Android 8.1 |
| Type: | Tablet PC, Industrial Tablet |
| Products Status: | Stock |
|---|---|
| Widescreen: | Yes |
| Screen Size: | 10.1" |
| Display Type: | LCD |
| Processor Brand: | Quad Core Cortex A7 |
| Size: | 13.3Inch |
|---|---|
| CPU: | RK3566 |
| System: | Android 11 |
| RAM: | 2GB |
| ROM: | 16GB |