|
Product Details:
|
|
| Place of Origin: | Guangdong,China |
|---|---|
| Brand Name: | OEM |
| Certification: | CE,ROHS, FCC,ISO9001,KC,CCC |
| Model Number: | WL1052T-RK3288 |
|
Payment & Shipping Terms:
|
|
| Minimum Order Quantity: | 100PCS |
| Price: | Price negotiable |
| Packaging Details: | Giftbox (With Packaging):320*241*129mmNet 1.45KG touchscreen android tablet nfc |
| Delivery Time: | 2-8 working days |
| Payment Terms: | L/C,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 50000 pcs/month |
| System | Specification |
|---|---|
| CPU | RK3288 Quad core cortex A17 |
| RAM | 2GB |
| Internal memory | 16GB |
| Operation system | Android 8.1 |
| Touch screen | 10-Point capacitive touch |
| Display | Specification |
| Panel | 10" LCD |
| Resolution | 1280*800 |
| Display mode | Normally black |
| Viewing angle | 85/85/85/85 (L/R/U/D) |
| Contrast ratio | 800 |
| Luminance | 250cd/m2 |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Network | Specification |
| WiFi | 802.11b/g/n |
| Ethernet | RJ45, 10M/100M/1000M |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Interface | Specification |
| Card slot | TF, support up to 32GB |
| USB | USB slave |
| USB | USB host x2 |
| HDMI | HDMI output |
| Power jack | DC power input |
| Earphone | 3.5mm earphone with microphone |
| USB | USB for serial (RS232 format) |
| RJ45 | Ethernet function only |
| Media play | Specification |
| Video format | MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, H.265, H.264, VC-1, VP8, etc., support up to 4K |
| Audio format | MP3/WMA/AAC etc. |
| Photo | JPEG |
| Other | Specification |
| Battery | Optional |
| Microphone | Single microphone |
| Speaker | 2*2W |
| Language | Multi-language |
| Working temp | 0-40°C |
| Certificates | RoHS Certified |
| Color | White/black |
| Accessories | Specification |
| Adapter | Adapter, 12V/1.5A |
| User manual | Yes |