10.1Inch RK3566 NFC POE Medical Grade Hospital Tablet For Monitoring Medical Records And Data
| Size: | 10.1inch |
|---|---|
| CPU: | RK3566 |
| System: | Android 11 |
| RAM: | 2/4 GB |
| ROM: | 16/32 GB |
| Size: | 10.1inch |
|---|---|
| CPU: | RK3566 |
| System: | Android 11 |
| RAM: | 2/4 GB |
| ROM: | 16/32 GB |
| Screen Size: | 10.1" |
|---|---|
| Type: | Tablet PC |
| CPU: | Intel Baytrail-T(Quad-core), Z8350, 1.33Ghz-1.8GHz |
| OS: | Windows 10 Support Flash 11.1 |
| Display Resolution: | 1280*800 /1920*1200 HFD |
| Size: | 13.3Inch |
|---|---|
| Processor Manufacture: | Quad Core Cortex A17,1.6G,RK3288 |
| Ram: | 2GB/4GB |
| Memory Capacity: | 16GB/32GB |
| Operating System: | Android 8.1 |
| Connectivity: | Wi-Fi, Blue-tooth |
|---|---|
| Resolution: | 1280*800 |
| Nfc: | Support |
| Wifi: | 802.11b/g/n |
| Contrast Ratio: | 800:1 |
| Warranty(Year): | 2-Year |
|---|---|
| Feature: | Waterproof |
| Charging Interface: | DC |
| After-sales Service: | Call Center And On-line Technical Support, Onsite Training And Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement, Repair, Others |
| Camera: | Front Camera/Back Camera |
| Screen: | 13.3 Inch IPS |
|---|---|
| Camera: | Front Camera |
| Products Status: | New |
| Processor Manufacture: | ROCKCHIP |
| Processor Type: | Quad Core |
| Type: | TFT |
|---|---|
| Application: | Indoor |
| Viewing Angle: | 89 /89 /89 /89 (L/R/U/D) |
| Pixel Pitch: | 0.227mm (W) |
| Contrast Ratio: | 1000 : 1 |
| Camera: | Front Camera |
|---|---|
| Products Status: | Stock |
| Screen Size: | 18.5" |
| Processor Manufacture: | ROCKCHIP |
| Processor Type: | Quad Core Cortex A17,1.8G,RK3288 |
| Viewing Angle: | 89 /89 /89 /89 (L/R/U/D) |
|---|---|
| Brightness: | 350cd/m2 |
| Warranty: | 3 Years |
| RAM: | 2GB |
| SD Card Slot: | SD Card(Max 32GB) |
| Camera: | Front Camera |
|---|---|
| Products Status: | Stock |
| Screen Size: | 10.1 |
| Processor Manufacture: | ROCKCHIP |
| Processor Type: | Quad Core |
| Camera: | Front Camera, Second Webcam |
|---|---|
| Products Status: | Stock |
| Screen Size: | 13.3" |
| Processor Manufacture: | ROCKCHIP |
| Processor Type: | Octa Core |
| Material: | Metal |
|---|---|
| Touch Screen Type: | Capacitive Screen |
| Poe: | Yes |
| Keywords: | Medical Android Tablet PC |
| Memory Capacity: | 16GB/32GB |
| Panel: | IPS Screen, Waterproof |
|---|---|
| Camera: | Front Camera 5.0MP |
| Display Resolution: | 1280*800 |
| Operating System: | Android 8.1,10.1 |
| Type: | Tablet PC, Industrial Tablet |
| Warranty(Year): | 2-Year |
|---|---|
| Scenarios: | For Professional |
| Feature: | Waterproof |
| Charging Interface: | Micro-USB |
| Drive Interface: | USB 3.0 |
| Warranty(Year): | 2-Year |
|---|---|
| Feature: | Waterproof |
| After-sales Service: | Call Center And On-line Technical Support, Onsite Training And Inspection, Free Spare Parts, Return And Replacement, Repair, Others |
| Camera: | Front Camera |
| Products Status: | New |