|
Product Details:
|
|
| Place of Origin: | Guangdong,China |
|---|---|
| Brand Name: | OEM or CNHOPESTAR |
| Certification: | CE,ROHS, FCC,ISO9001,KC,CCC |
| Model Number: | HOP156 |
|
Payment & Shipping Terms:
|
|
| Minimum Order Quantity: | 100PCS |
| Price: | 99-130 usd |
| Packaging Details: | 53x10x31cm |
| Delivery Time: | 5~7 days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
| Supply Ability: | 50000 pcs/month |
Hdmi 15.6 Inch LCD Touch Screen Monitor For Nintendo Games PS4
touch screen monitor 15.6 inch vesa mount type C hdmi used for Nintendo games ps4
【Smart Cover & Screen Protector】The Smart Cover is made of durable PU leather exterior, a soft lining to keep your monitor safe. Extra Free Screen Protector give your monitor with fully protection from the scratches. Please feel free to contact us if there have any missing accessories.
Screen Extension & TV Stick Connection: The laptop monitor has a repeat / split screen extension / second screen only mode, You can display the reference data directly on the monitor when drawing charts, analyzing data on your laptop/PC, bring convenience to your business. You can connect the TV stick through the mini HDMI adapter included in the package to watch YouTube videos or browse the website, bring you a richer entertainment experience.
Smart Cover & Charging Methods: The smart case is made of PU leather to provide excellent protection for the entire monitor and can be folded into different positions to create a stand, enhancing your viewing style. Equipped with 5V/4A Adapter and USB Type-C cable, not only provide you with a stable power supply, but you can also connect to the charging treasure for operation.
| Panel Type | IPS H 178/ V178 |
|---|---|
| Display size | 15.6" |
| Brightness | 350cd/m2 |
| Resolution (H x V) | 1920x1080@60Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Surface | Anti-glare |
| Touch panel | Touch panel |
【Plug and Play】No driver required,It easily to connect device in two methods-one is video and audio transmission via connecting HDMI port.The other is video and audio transmission via connecting one type-C cable.Support the laptops with thunderbolt 3.0 and mobile phone with USB 3.1 full interface.
【Upgraded Configuration】 Built-in dual stereo speaker delivers loud and immersive 360-degree sound with deep and accurate bass.with OTG port for conencting mouse and keyboard.Also can conencting speaker via 3.5mm headphone port.
| Interface | Input 1 | HDMI 2.0x1 for video |
|---|---|---|
| Input 2 | TypeCx1 for power | |
| Input 3 | TypeCx1 for video | |
| Input 4 | Micro USBx1 for data transfer | |
| Type-C for both A/V and power | Yes; the signal TC port support it |
1. Support connect PS4/PS5 for gaming display
2. Battery is the optional choose. with battery, it is easy to use whatever you go.
Battery: 10000 mAh
3. Detail pictures of products