|
Product Details:
|
|
| Place of Origin: | Guangdong,China |
|---|---|
| Brand Name: | OEM or CNHOPESTAR |
| Certification: | CE,ROHS, FCC,ISO9001,KC,CCC |
| Model Number: | HOP156 |
|
Payment & Shipping Terms:
|
|
| Minimum Order Quantity: | 100PCS |
| Price: | Price can be ngotiable |
| Packaging Details: | 53x10x31cm |
| Delivery Time: | 5~7 days |
| Payment Terms: | T/T, L/C |
| Supply Ability: | 50000 pcs/month |
15.6 Inch FHD 1080P IPS Type C Mobile Phone Computer Portable Touch Display
| Panel Type | IPS H 178/ V178 |
|---|---|
| Display size | 15.6" |
| Brightness | 350cd/m2 |
| Resolution (H x V) | 1920x1080@60Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Surface | Anti-glare |
| Touch panel | Touch panel |
| Interface | Input 1 | HDMI 2.0x1 for video |
|---|---|---|
| Input 2 | TypeCx1 for power | |
| Input 3 | TypeCx1 for video | |
| Input 4 | Micro USBx1 for data transfer | |
| Type-C for both A/V and power | Yes; the signal TC port support it |
1. Support connect PS4/PS5 for gaming display
![]()
2. Battery is the optional choose. with battery, it is easy to use whatever you go.
Battery: 10000 mAh
![]()
3. Detail pictures of products
![]()
![]()
FAQ
1. What is your company's main product?
A:Our main product is digital photo frames, tablet pc , advertising players.
2. Q:What is the minimum order?
A: yes, our company mainly deals in wholesale business,but if you insist on buying one, or you only need one set,we will also deliver the goods to you.
3. Q:What payment methods your company accept?
A:We accept most of the payment methods,but mainly accept T/T, Western Union/ assurance trade payment.
4. Q:I haven't done business with you guys before,how can i trust your company?
A:Our company has manufacturer experience for 11,which is longer than most of our fellow suppliers,we've been golden suppliers for years.what's more,we've got quite a lot authority certificates,for example,CE, ROHS, FCC.
5. Q:what's the shipment terms and delivery time of your company?
A:Well, they depends on the quantity of your order.As you know ,we need time to manufacture the machines.but mostly ,the shipment time is 3-8 working days after delivery.As for detailed cost, it depends on your final order.
6. Q:I would like to ask you if it's possible to have my logo on the product.
A:Yes, Our one-stop service can be customized according to customer requirements ODM/OEM development design production and processing