|
Product Details:
|
|
| Place of Origin: | Guangdong,China |
|---|---|
| Brand Name: | OEM |
| Certification: | CE,ROHS, FCC,ISO9001,KC,CCC |
| Model Number: | W1001 |
|
Payment & Shipping Terms:
|
|
| Minimum Order Quantity: | 100PCS |
| Price: | Price negotiable |
| Packaging Details: | Giftbox (With Packaging):320*241*129mmNet 1.45KG touchscreen android tablet nfc |
| Delivery Time: | 2-8 working days |
| Payment Terms: | L/C, D/P, T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 50000 pcs/month |
| Component | Specification |
|---|---|
| CPU | RK3288 Quad core cortex A17 |
| RAM | 2GB |
| Internal Memory | 16GB |
| Operating System | Android 8.1 |
| Touch Screen | 10-Point capacitive touch |
| Feature | Specification |
|---|---|
| LCD Panel | IPS |
| Resolution | 1280×800 |
| Display Mode | Normally black |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (L/R/U/D) |
| Contrast Ratio | 800 |
| Luminance | 250cd/m² |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Interface | Specification |
|---|---|
| WiFi | 802.11b/g/n |
| Ethernet | 10M/100M/1000M |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Card Slot | TF, support up to 32GB |
| USB | USB for serial (RS232 format) |
| USB Host | USB 2.0 |
| Type-C | USB OTG Only |
| Power Jack | DC power input |
| Earphone | 3.5mm earphone output |
| RJ45 | Ethernet Function Only |
| Feature | Specification |
|---|---|
| Video Format Support | MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, H.265, H.264, VC-1, VP8, etc., support up to 4K |
| Audio Format Support | MP3/WMA/AAC etc. |
| Photo Format | JPEG |
| Touch Screen Configuration | Standard dual display with dual touch, optional dual display with single touch |
| Microphone | Single microphone |
| Speaker | 2×2W |
| Camera | Standard Single camera 5.0MP, Option Dual camera |
| Battery | Optional 4500mAh |
| Language Support | Multi-language |
| Working Temperature | 0–40°C |