|
Product Details:
|
|
| Place of Origin: | Guangdong,China |
|---|---|
| Brand Name: | OEM or CNHOPESTAR |
| Certification: | CE,ROHS, FCC,ISO9001,KC,CCC |
| Model Number: | P215P |
|
Payment & Shipping Terms:
|
|
| Minimum Order Quantity: | 100PCS |
| Price: | Price can be negotiable |
| Packaging Details: | 47x20x40cm |
| Delivery Time: | 2-8 working days |
| Payment Terms: | L/C,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 50000 pcs/month |
| Panel size | 21.5 inch TFT-LCD Industrial Grade Touch Screen Monitor |
| Display ratio | 16:09 |
| Standard Resolution | 1920*1080/60HZ |
| Number of Colors | 16.7M |
| Brightness | 350cd/m2 |
| Response time | 5ms |
| View angle | Horizontal:80° |
| Vertical:70° | |
| Contrase ratio | 1000/1 |
| Video input format | (analog) RGB |
| Interface | VGA for video signal |
| HDMI, AV, TV, USB, BNC, DVI optional | |
| Frequency | HSF:30-80KHZ VSF:56-75HZ |
| Power supply | External Power Supply: DC 12V |
| Operation Environment | Workable Temperature:-10 to 60°C Storage temperature:-20 to 70°C |
| Operate relative humidity:20% to 80%;storage relative humidity:10% to 90% | |
| Touch model | Projected Capacitive touch screen |
| Optional | (resistive touch,SAW,Infrared touch,etc optional) |
| Duration | 50000hours |
| touch validity | >1,000,000 |
| Mount (optional) | 1) provide wall brackets for wall-mounting, VESA 75mm&100mm |
| 2) provide stable metal base to support the monitor | |
| OSD control | AUTO,+,POWER,-,MENU |
| brightness,contrast ratio,auto adjustment,phase position,clock,Languages,function,Install,reset | |
| Touch interface | USB or RS232 optional |
| Touch response time | 5ms |
| Warranty | 1 year,provide spare parts |
| Supporting O.S | Win,Linux,Mac. |
1. What is your company's main product?
A:Our main product is digital photo frames, tablet pc , advertising players.
2. Q:What is the minimum order?
A: yes, our company mainly deals in wholesale business,but if you insist on buying one, or you only need one set,we will also deliver the goods to you.
3. Q:What payment methods your company accept?
A:We accept most of the payment methods,but mainly accept T/T, Western Union/ assurance trade payment.
4. Q:I haven't done business with you guys before,how can i trust your company?
A:Our company has been in .com for 11,which is longer than most of our fellow suppliers,we've been golden suppliers for years.what's more,we've got quite a lot authority certificates,for example,CE, ROHS, FCC, On site checkcertificate.
5. Q:what's the shipment terms and delivery time of your company?
A:Well, they depends on the quantity of your order.As you know ,we need time to manufacture the machines.but mostly ,the shipment time is 3-8 working days after delivery.As for detailed cost, it depends on your final order.
6. Q:I would like to ask you if it's possible to have my logo on the product.
A:Yes, Our one-stop service can be customized according to customer requirements ODM/OEM development design production and processing