|
Product Details:
|
|
| Place of Origin: | Guangdong,China |
|---|---|
| Brand Name: | OEM |
| Certification: | CE,ROHS, FCC,ISO9001,KC,CCC |
| Model Number: | SC1008 |
|
Payment & Shipping Terms:
|
|
| Minimum Order Quantity: | 100PCS |
| Price: | Price can be negotiable |
| Packaging Details: | Standard Packaging OEM Logo camera market nfc 10 inch android display advertising |
| Delivery Time: | 2-8 working days |
| Payment Terms: | L/C, D/P, T/T, Western Union |
| Supply Ability: | 50000 pcs/month |
Professional 10.1-inch Android tablet featuring a powerful quad-core processor, crisp IPS display, and robust 6000mAh battery. Ideal for education, business, and personal entertainment applications.
| CPU | Intel Baytrail-T (Quad-core), Z8350, 1.33Ghz-1.8GHz |
| Operating System | Win 10 with Flash 11.1 support |
| Display | 10.1-inch original IPS screen 1280×800 / 1920×1200 HFD |
| Touch Panel | Multi-point touch screen |
| RAM | 2GB/4GB DDR3 |
| Storage | 32GB / 64GB Nand Flash |
| Battery | 6000mAh/3.7V Lithium |
| Camera | Front 2.0 Mega |
| Network | WiFi: 802.11b/g/n; BT 4.0 |
| Expansion | 1x TF card slot |
| Connectivity | 1×Mini USB, 1×2.5mm DC jack (5V/2A), 1×Earphone Jack (3.5mm) |
| Net Weight | 360g |
| Color Options | Silver / Black |