|
Product Details:
|
|
| Place of Origin: | Guangdong,China |
|---|---|
| Brand Name: | OEM |
| Certification: | CE,ROHS, FCC,ISO9001,KC,CCC |
| Model Number: | WA1342T |
|
Payment & Shipping Terms:
|
|
| Minimum Order Quantity: | 100PCS |
| Price: | USD 253 -258 PCS |
| Packaging Details: | wooden package |
| Delivery Time: | 6-10 working days |
| Payment Terms: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability: | 50000 pcs/month |
This all-in-one Android tablet combines advanced connectivity options with powerful performance for industrial and commercial applications.
| System | Specifications |
|---|---|
| CPU | RK3288, Quad-core cortex A17, 1.6G |
| RAM | 2GB |
| Internal Memory | 16GB |
| Operation System | Android 5.1/8.1 |
| Touch Screen | 10-Point capacitive touch |
| Display | Specifications |
|---|---|
| Panel | 13.3" LCD panel |
| Resolution | 1920*1080 |
| Active Area | 293.76(H)x165.24mm(V) |
| Display Mode | Normally black |
| Viewing Angle | 85/85/85/85(L/R/U/D) |
| Contrast Ratio | 800 |
| Luminance | 250cd/m² |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Network & Connectivity | Specifications |
|---|---|
| WiFi | 802.11b/g/n |
| Ethernet | 100M/1000M ethernet |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Interfaces | Specifications |
|---|---|
| Card Slot | SD card |
| USB | USB host |
| Micro USB | Micro USB OTG |
| USB | USB for serial (RS232 format) |
| RJ45 with POE | RJ45 |
| POE | IEEE802.3at POE+, 25.5W |
| Power Jack | DC power input |
| Earphone | 3.5mm earphone + Microphone |
| Media Playback | Specifications |
|---|---|
| Video Format | MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, H.263, H.264, VC1, RV etc., support up to 4K |
| Audio Format | MP3/WMA/AAC etc. |
| Photo | JPEG |
| Additional Features | Specifications |
|---|---|
| VESA | 75x75mm |
| Speaker | 2*1.5W |
| LED Light Bar | LED light bar RGB |
| NFC | Optional, NFC 13.56MHz, ISO14443A/ISO14443B/ISO 15693/Mifare classic/Sony felica |
| Camera | 2.0M/P, front camera |
| Working Temperature | 0-40°C |
| Language | Multi-language |